دورکاری در ایام کرونا

دورکاری و چالش های امنیت سایبری

بحران کووید 19 در سراسر جهان عملکرد کسب و کارها را به شکل بی سابقه ای تغییر داده است. برای کاهش شیوع این بیماری همه گیر، کسب و کارها در سراسر جهان سیاست های محکمی برای دورکاری اتخاذ کرده اند که کارمندان فعالیت و بهره وری کار را در خانه و از راه دور حفظ کنند. همان طور که که این وضعیت، چالش های مختلف اجتماعی و شخصی را ایجاد می کند در عین حال چالش های مهمی را برای حفظ عملکرد کسب و کارها از قبیل حفظ محرمانگی ، صداقت و قابلیت اطمینان و در دسترس بودن داده ها را نیز به وجود آورده است. هنگامی که کارمندان از راه دور و با اتصالات نا امن وارد سیستم می شوند در برابر حملات سایبری، فیشینگ و کلاهبرداری بسیار آسیب پذیرتر هستند.

متاسفانه هنوز بسیاری از سازمان ها و شرکت ها آمادگی کامل برای دورکاری کارمندان خود را ندارند. در واقع آن ها فرایندها، تکنولوژی و یا اقدامات امنیتی درستی برای اطمینان از دسترسی کارمندان به برنامه ها و داده های سازمان را ندارند. به علاوه با گسترش فناوری اطلاعات، فقدان سیاست های مدیریت رمز عبور و پیدایش موج جدید دور کاری چالش های متعددی به سازمان ها تحمیل می شود.

با پذیرفتن دورکاری به عنوان یک وضعیت نرمال سوالاتی برای متخصصین امنیت و فناوری اطلاعات به وجود می آید. از قبیل :

  • چگونه می توان نیروی کار را قادر به دسترسی ایمن به برنامه های خود از خانه نمود؟
  • آیا می توان همان سطح از اطمینان و حفظ حریم خصوصی که در سازمان و پشت دیواره آتش وجود داشت را برای دور کار متصور شد؟
  • چگونه می توان نیازهای نیروی کار دورکار را که ممکن است با گذشت زمان تغییر کند تامین کرد؟
  • آیا همچنان می توان از همان برنامه های درون سازمانی به صورت کاملا امن مانند گذشته استفاده کرد؟
  • چگونه می توان همان تجربه کاربری، حریم خصوصی و اطمینان را در حین کار از منزل به دست آورد؟
  • در رابطه با مطابقت با قوانین و مقررات چطور؟
با توجه به تغییرات اجباری ایجاد شده در عملکرد شرکت ها به علت بحران کووید 19 فراهم سازی زیرساخت دورکاری اهمیت مضاعفی پیدا کرده است. یکی از موثرترین راه ها برای اطمینان از اینکه تیم شما می تواند با اقدامات امنیتی صحیح از راه دور به کار کردن بپردازند استفاده از سامانه های مدیریت هویت و دسترسی مانند آتین است.

با آتین سازمان شما می تواند افراد را به وسیله راهکارهای موجود به روشی امن، یکپارچه و مقیاس پذیر از هرمکان و با هر دستگاهی متصل کند. بنابراین کسب و کار شما در طول زمان سازنده و بی نقص باقی خواهد ماند.

دورکاری در ایام کرونا

دسترسی آسان و ایمن به برنامه های کاربردی

یکی از مهمترین فاکتورها برای افزایش بهره وری کارمندان و کسب و کار در زمان بروز این تغییرات در دسترس بودن برنامه های کاربردی کسب و کار است. کارمندان شما به یک گذار یکپارچه به دورکاری بدون نیاز به یادآوری رمزهای ورود متعدد در برنامه های کاربردی سازمان احتیاج دارند. راهکار دورکاری آتین با ارائه یک پورتال واحد که در آن کارمندان می توانند تنها با یک اعتبارنامه (نام کاربری و رمز عبور) به برنامه های مهم سازمانی دسترسی داشته باشند اطمینان از ایمن بودن سیستم ها و داده ها را حاصل می کند. آتین با امکان اتصال به هر نوع برنامه کاربردی بر بستر وب، دسکتاپ و موبایل و با امکان مدریت در لحظه اعطا و سلب دسترسی کاربران شرایط را برای دورکاری کارمندان شما تسهیل می نماید.

در راستای افزایش امنیت ، به کار گیری چندین عامل برای احراز هویت علاوه بر استفاده از رمز عبور، سازمان شما را در برابر دسترسی غیر مجاز به داده های شرکت محافظت می کند.

آتین این امکان را به سازمان های شما می دهد که با اعمال سیاست های احراز هویت تطبیقی دسترسی کاربران را به سامانه های سازمان به صورت متمرکز مدیریت نموده و تنها امکان اتصال در شرایط از پیش تعریف شده را به کاربران می دهد.

دسترسی آسان و ایمن به برنامه های کاربردی

بسیاری از سازمان ها برنامه هایی در فضای ابری (cloud) و همینطور برنامه هایی درون سازمان (on-premises) دارند. تاکنون این محیط ها به صورت جداگانه مدیریت می شدند. اگر حساب کاربری کارمندان شما قفل شده باشد و یا نتوانند به برنامه های حساس درون سازمانی دسترسی داشته باشند شما با ریسک جدی از دست دادن بهره وری و منابع فناور اطلاعات روبرو هستید.

بدون راهکاری که بتواند در یک محیط ترکیبی کار کند شما در معرض پیچیدگی های مدیریت سیستم، از دست رفتن بهره وری، هزینه های بالاتر، آسیب پذیری های امنیتی و بسیاری موارد دیگر مواجه هستید.

برای پرکردن شکاف بین برنامه های ابری و برنامه های داخلی سازمان، آتین هسته اصلی مدیریت همه دایرکتوری ها، کاربران، دسترسی ها و سیاست های احراز هویت شما می شود. به علاوه آتین عامل RADIUS را ارائه می دهد که به VPN شما وصل می شود و می توانید از راه دور کاربران را احراز هویت کنید. کارمندان شما می توانند با همان مجموعه اعتباری که برای ورود به سایر برنامه ها استفاده می کنند به vpn متصل شده و از راهی آسان و ایمن به تمام ابزارهای موردنیاز دسترسی پیدا کنند.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای شرکت دانش بنیان آتین محفوظ است.