در دنیای واقعی ، اثبات هویت بسیار ساده است. وقتی شما شخصاً برای افتتاح حساب بانکی ، اجاره ماشین ، رزرو هتل و … حاضر می شوید ، مدرک شناسایی یا هر چیز دیگری را که ممکن است برای انجام تراکنش مربوطه لازم باشد ارائه می دهید و شخص مقابل می‌تواند به طور فیزیکی ببیند که شما چه کسی هستید.
این فرایند در دنیای دیجیتال بسیار پیچیده تر می شود. همین شرکت ها باید راهی برای تأیید هویت شما پیدا کنند زیرا شما برای ارائه هویت یا مدارک خود به صورت فیزیکی در آنجا حضور ندارید. آن ها باید راهی برای اطمینان از مطابقت هویت دیجیتالی شما با هویت واقعی شما پیدا کنند.

هویت دیجیتال چیست؟

هویت دیجیتال مجموعه اطلاعاتی درباره یک فرد ، سازمان یا دستگاه الکترونیکی است که به صورت آنلاین وجود دارد. این مورد شامل تمام شناسه های منحصر به فرد است و از الگوهایی استفاده می کند که شناسایی افراد یا دستگاه های آنها را امکان پذیر می کند.
این اطلاعات اغلب توسط صاحبان وب سایت و تبلیغ دهندگان برای شناسایی و رهگیری کاربران برای شخصی سازی و ارائه تبلیغات و محتوای هدفمند به آنها استفاده می شود.

چه چیزی باعث ایجاد هویت دیجیتالی می شود؟

اطلاعاتی که هویت دیجیتالی شما را تشکیل می دهند در دو دسته گسترده قرار می گیرند: ویژگی های دیجیتالی و فعالیت های دیجیتالی شما. این اطلاعات ، به تنهایی یا با هم ترکیب شده و برای شناسایی شما استفاده می شوند. در ادامه چند نمونه از هر مورد را خواهیم دید.
ویژگی های دیجیتال فعالیت های دیجیتال
تاریخ تولد فعالیت ها (لایک،کامنت،اشتراک گذاری) در شبکه اجتماعی
سوابق پزشکی سوابق خرید
شماره های شناسایی ( گواهینامه رانندگی و ...) پست های انجمن ها
شناسنامه صادره توسط دولت ( کارت ملی، گذرنامه، گواهی نامه رانندگی و ...) کوئری های جستجو
جزئیات بانک دادخواست های امضا شده
اعتبار ورود (نام کاربری و رمز عبور) برچسب گذاری جغرافیایی
آدرس ایمیل دانلود برنامه ها
بیومتریک ( اثرانگشت، اسکن چشم و ...) استفاده از تلفن همراه
توکن ها

چگونه ممکن است اطلاعات هویت دیجیتال در معرض نمایش قرار گیرد؟

 • شبکه های Wi-Fi عمومی
 • وب سایت های نا امن
 • نقض داده های شخص ثالث
 • تلاش های فیشینگ
 • گذرواژه های ضعیف یا با تعداد کاراکتر محدود
 • ویدیوها ، صدا و گرافیک های دیپ فیک
 • تنظیمات اشتراک مکان
 • افزودن افراد غریبه به حساب های شبکه های اجتماعی

چرا هویت دیجیتال اهمیت دارد؟

هویت دیجیتالی و مدیریت آن برای رشد و گسترش کسب و کار شما بسیار مهم است. مدیریت هویت از نظر تاریخی همواره بر روی کاربران داخلی یک کسب‌وکار مانند کارکنان، پیمانکاران و یا آن‌هایی که در زنجیره تامین قرار دارند متمرکز بوده ‌است. این جریان به جهت حصول اطمینان از این بود که این کاربران دارای سطوح صحیح دسترسی لازم برای انجام کار خود هستند.

با این حال ، توانایی درک و مهار قدرت هویت دیجیتال خارجی برای مقیاس گذاری موثر مشاغل در این دوره از تحول دیجیتال ، مهم است. امروزه کسب و کارها به شدت بر سکوهای هویت خارجی و کاربر محور تمرکز دارند که ابزارهایی را برای ایجاد پروفایل های جامع مشتریان در میان کانال‌های چندگانه فراهم می‌کنند.
هدف افزایش تعامل ، شخصی سازی محتوا ، ارائه خدمات ثبت نام و ورود به سیستم ساده و ایمن ، درآمدزایی و بهبود رضایت کاربر است. با ایجاد یک هویت دیجیتالی قوی ، مشاغل می توانند به راحتی دید دقیق و کاملی از مشتری ایجاد کنند.

دسته بندی های هویت دیجیتال

در وهله اول، چهار دسته هویت دیجیتال وجود دارد:
 • هویت دیجیتالی به عنوان اعتبارنامه، که به سادگی به معنی یک نسخه دیجیتالی از یک فرد است
 • هویت دیجیتالی به عنوان شخصیت، نشان‌دهنده اطلاعاتی از این قبیل است:
 • هویت دیجیتال به عنوان کاربر ، که شامل موارد زیر است:
 • هویت دیجیتال به عنوان اعتبار ، که شامل موارد زیر است:
هویت دیجیتال

چگونه می‌توانید از هویت دیجیتالی خود محافظت کنید؟

به عنوان یک کسب و کار ، استفاده از هویت های دیجیتالی بسیار حیاتی است. اما آنچه مهمتر است ، محافظت از هویت دیجیتالی شما است. در اینجا چند روش وجود دارد که تیم فناوری اطلاعات شما برای اطمینان از امنیت هویت دیجیتال شما باید از آنها استفاده کند:

از گذرواژه‌های قوی و منحصر به فرد در هر یک از حساب‌های آنلاین خود استفاده کنید.

به عنوان یک کسب و کار ، مطمئناً حساب های کاربری مختلفی برای رسانه های اجتماعی ، پرداخت ها ، توسعه وب و غیره در اینترنت خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که گذرواژه های قدرتمند و منحصر به فرد برای همه دارید و به جای اشتراک اطلاعات کاربری با کارمندان ، از یک برنامه مدیریت رمز عبور اختصاصی استفاده می کنید. عاقلانه است که برای افزایش امنیت، رمزهای عبور را به صورت دوره ای تغییر دهید.

از صفحات وب محافظت نشده استفاده نکنید.

هنگام گشت و گذار در وب ، فقط از صفحات وب ایمن و محافظت شده استفاده کنید. صفحات وب ناامن ممکن است باعث افشای اطلاعات سیستم شما شوند.

اعتبارات ورود به سیستم خود را با دیگران به اشتراک نگذارید

همانطور که در بالا ذکر شد ، رمز عبور و اطلاعات کاربری را با کارمندان خود به اشتراک نگذارید. در عوض ، از یک برنامه مدیریت رمز عبور اختصاصی استفاده کنید و فقط دسترسی به سیستم ورود خودکار را به اشتراک بگذارید.

قبل از دور انداختن ، اسنادی را که حاوی اطلاعات حساس هستند خرد کنید

اگر اطلاعات حساس را به صورت فیزیکی مستند کرده اید در صورت اقدام برای دور انداختن آنها مطمئن شوید که کاملا و به صورت برگشت ناپذیر آن ها را از بین برده اید.

از شبکه های WIFI عمومی یا محافظت نشده استفاده نکنید

از استفاده از شبکه های WIFI عمومی یا ناشناخته خودداری کنید. اگر مجبور به استفاده از آن ها هستید ، از یک سرویس VPN استفاده کنید.

مجوزها و سیاست های حفظ حریم خصوصی را به دقت بررسی کنید

هر زمان که یک صفحه وب را مرور می کنید ، مجوزها و سیاست های حفظ حریم خصوصی را به سرعت “قبول” نکنید. آنها را به دقت بررسی کرده و مطمئن شوید که به هیچ وجه اطلاعات یا داده های خود را به خطر نمی اندازید.

نرم افزار خود را مرتباً به روز کنید

اطمینان حاصل کنید که تمام زیرساخت های فناوری اطلاعات شما به روز هستند. به طور منظم نرم افزار را روی همه سیستم ها به روز کرده و از ایمن بودن آنها به طور مناسب اطمینان حاصل کنید.

مزایای هویت دیجیتال

بهبود کارایی

هویت های دیجیتالی از تمام داده های شما در زیر یک پوشه سازمان یافته محافظت می کنند ، بنابراین چندین برابر بهره وری عملیاتی را افزایش می دهند.

به حداقل رساندن هزینه ها و مقررات

هویت دیجیتال به مشاغل کمک می کند تا هزینه ها را به حداقل برسانند و به شدت از مسائل مربوط به دادرسی جلوگیری می کنند.

بهبود امنیت و افزایش حریم خصوصی

با مدیریت صحیح هویت دیجیتال ، می توانید امنیت و حریم خصوصی زیرساخت های فناوری اطلاعات خود را به طرز چشمگیری بهبود بخشید.

تجربه مشتری بهتر

در نتیجه زمان اجرای عملیات و نقاط تماس کمتر ، می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریان تجربه بهتر و پیشرفته تری دارند.

سطح بالای دقت

از آنجایی که همه داده ها در صورت لزوم در یک مکان در دسترس هستند ، هویت های دیجیتال دقت را افزایش داده و با کاهش خطاهای ناشی از ورود اطلاعات دستی ، از انطباق بهتر با قوانین اطمینان حاصل می کنند.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای شرکت دانش بنیان آتین آتیه اندیش محفوظ است.